Pferdův blog

Archive of Pferdův blog


Pferdova stránka

       pferda@zdeneksebesta.net  Všechna práva na omyl vyhrazena.

pátek, 30. duben 2004

Resumé:

Už se nebudu trápit vzpomínkami, protože to, co bylo psáno během měsíce, už se nedá vrátit v plném znění a tak jen postupně se vrátím k tématům, které bych si měl zaznamenat. Jak nedokonalá je lidská a zvláště moje paměť, přesto v případě zálohy je přece jen šikovná. Témata ke kterým se vrátím:Holub hřívnáč, V.Havel, Welshcorgi. Václavovice.


22:47 [Permalink]

Ve zkratce

Velice mne mrzí, že nemám zálohy za ty příspěvky, co si myslím, že by mi mohly nahradit záznamy. Pokusím se alespoň ve zkratce zaznamenat ztracenou minulost.
Začalo to bažanty, kteří se k nám nastěhovali ještě v zimě na sněhu a pak nám přinášeli radost, ale předpoklad, že se odstěhují, jakmile propukne jaro a lidská aktivita zahradní.
Pak se začali objevovat mladí ježci, kteří se probouzeli a Eliška je přikrmovala.Ježek klabonosýJežek standardní


22:34 [Permalink]

Trable

My bojovníci beze zbraní to holt nemáme lehké. Naštěstí na tomto blogu jsem asi jediný čtenář, takže se zase moc nestalo ale, protože jsem tomu věnoval hodně času, tak mne tato nemilá věc trochu rozladila. Při posledním transferu na server se nějakým pro mne záhadným způsobem ztratily všechny příspěvky za měsíc. Zůstaly jen v zipu tři příspěvky, které už dávno byly smazány. Tak ty se udržely, ale ostatní je fuč. Velmi zajímavé. Protože jsem si chtěl ušetřit odesílání, tak jsem asi před týdnem smazal texty na mém disku, takže teď už není cesty zpět. No – zálohovat se má. Budu si to pamatovat. Do...cela mě to namíchloA to ještě nejsme v Evropě!


21:49 [Permalink]

úterý, 6. duben 2004

Tak k nám přiletěli bažanti.


Přiletěli ještě v zimě a už tady zůstali. Bažantí kohout s jednou slípkou. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdybychom bydleli někde u lesa nebo bažantnice. Ale náš dům se zahradou se nachází uprostřed malého města. V zimě jsme je viděli, jak se brodí sněhem pod ptačí krmítko, kde pak zobali to, co rozpustilí vrabci vyházeli pod sebe. Přišlo jaro a kohout se začal naparovat a často se ozýval hlasitě, aby všichni věděli kdo je tady pánem na zahradě.
Opravdu je majestátní když se prochází po zahradě a protřepává hlasitě křídla vystrkujíc barevnou hlavu. Pravda, jedna slípka na přežití několika kuřátek nestačí a pochybuji, že se další přidají k bydlení ve městě. Taky pochybuji, že se jim bude líbit pozdější svěží ryk motorových sekaček, který určitě i přes zvyšující se cenu benzínu zazní již vbrzku. Taky kuny a jiné šelmy budou ohrožovat jejich možné potomstvo. Snad jen před myslivci chráněné území by je mohlo zlákat k trvalé migraci z přírody do města. Uvidíme.


18:14 [Permalink]

pondělí, 5. duben 2004

Tak jsem tady


Tak jsem tady a snad uz to nebudu dále komplikovat.Ještě vyzkouším přiložit obrázek a odkaz.To by mi mělo stačit prozatím.
bažant 
Něco o bažantech na zítřek


22:05 [Permalink]

Zpět na začátek stránky

Archives

RSS version
TXT version
Kupte si světlušku, prosím.
Jak psát web
PFERDA-sdružení pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením
Šenov pohledem Pferdy
Webhosting poskytuje Český hosting
Šenovák
OBLÍBENÉ

pomoc sms
Rádio na přání
OSEL
Drápkaté opice
Jana
prof. Höschl
prof. Halík
Krajina za školou
Bernard Občanská společnost
Obrazy z kroniky obce Václavovice
Ze zónyrozcestník


NOVÉ

Vyrobeno v Beskydech

Pořád zelené

Pozitivní noviny
ČIŘIKÁNÍ
OS ŽP Šenov

napiš slovo